More Website Templates @ TemplateMonster.com. December10, 2011!


Powstał pomysł na działalność gospodarczą.
Ale co dalej?
Od czego zacząć?
Jak nie popełnić błędu?
Jaką formę opodatkowania wybrać?
Jakie dokumenty i gdzie powinienem złożyć?
Czy mam szansę na jakiekolwiek dofinansowanie lub dotację?
Jak nie dać się oszukać?

Zapraszam na niezobowiązującą rozmowę podczas, której wyjaśnię wszystkie te kwestie.

UWAGA!
A może już założyłeś działalność i dostałeś list, z którego wynika, że masz obowiązek zapłacić pewną sumę pieniędzy za wpis do rejestru? Takie listy wysyłają oszuści.

Pierwszym dokumentem z jakim spotyka się osoba zakładająca działalność gospodarczą jest elektroniczny formularz CEIDG, dostępny przez Internet. E-formularz dostosowuje kolejne pola do danych już wypełnionych, a także automatycznie sprawdza poprawność wpisywanych danych.

Instukcja wypełniania wniosku Wniosek o wpis do CEiDG

Następnie należy zdecydować, czy zamierza się być czynnyk podatnikiem VAT (w niektórych przypadkach jest to obowiązkowe). Jeżeli tak, to konieczne jest złożenie w Urządzie Skarbowym formularza VAT-R.Zgłoszenie rejestracyjne

Następnym krokiem jest wizyta w ZUS-ie. Trzeba dokonać zgłoszenia przedsiębiorcy jako ubezpieczonego. Zgłoszenia dokonuje się w terminie 7 dni od założenia firmy, we właściwym wg. miejsca zamieszkania oddziale ZUS, na druku ZUS ZUA, bądź ZUS ZZA (jeżeli przedsiębiorca podlega tylko obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu).

ZUS ZUA ZUS ZZA

Niektóre branże wymagają zezwoleń lub koncesji, dlatego przed rozpoczęciem działalności należy się upewnić, czy aby nasza działalność nie wymaga specjalnej koncesji lub zezwolenia.

Wykaz zawodów regulowanych

Osoba prowadząca działalność gospodarczą zobowiązana jest do posiadania rachunku bankowego. Po założeniu firmowego konta bankowego należy poinformować o tym fakcie Urząd Skarbowy oraz ZUS wypełniając wniosek aktualizacyjny CEIDG.

Ranking kont firmowych

Pomimo braku obowiązku posiadnia pieczątki firmowej jest ona sporym ułatwieniem w codziennej pracy np. przy wystawianiu ręcznie faktur lub przy wizytach w Urzędach.

Elementy pieczątki
Naszą stronę można znaleźć pod tagami: biuro rachunkowe w Pucku, księgowość w Pucku i dotacje w Pucku. Zapraszamy.